هدف ما:

آغاز ارتقاء سواد حقوقی و ترویج استفاده از فرهنگ وکالت

طبق آمارهای موجود سالانه ، بیش از 15میلیون پرونده وارددستگاه قضایی کشور می شود. یعنی به طور متوسط زندگی حدود 30 میلیون نفر درگیر و حدود 60 میلیون نفر از اعضای خانواده ایرانی با توجه به بعد 4نفره خانواده،به شکل مستقیم و غیر مستقیم تحت تاثیر پرونده های قضایی قرار می گیرند. این درحالی است که به گفته محمدرضا کامیار،عضو هیئت مدیره کانون وکلای مرکز ضریب نفوذ وکالت در دعاوی قضایی کمتر از یک بیستم است . یعنی از هر بیست پرونده تنها یک مورد دارای وکیل میباشد. به عنوان مثال ژاپن با جمعیت 128 میلیون،900 هزارپرونده قضایی وجوددارد و در کشورچین با وجود حدود 1.5 میلیارد جمعیت،حدود 15میلیون پرونده قضایی در جریان رسیدگی است .


درباره ما

امروزه تلفن های همراه، جهان را به سلطه خود درآورده و گوشی های هوشمند به یکی از ابزارهای ضروری زندگی تبدیل شده اند، تاجایی که ادامه زندگی بدون آن ها غیر ممکن به نظر میرسد و تقریبا در هر موضوعی اپلیکیشنی طراحی شده است.

حقوق نیز که آمیزه ای است از علم و فن و هنر، در کلیه موارد زندگی انسان ریشه دارد، لذا باید از جهان تکنولوژی در جهت دسترسی آسان مردم به مسائل حقوقی استفاده شود تا شاید حدودی از مشکلات مردم کاسته شود که دراین راستا قوه قضاییه کشورمان نیز پیش قدم بوده و برای آگاهی مردم از مسائل حقوقی اقدام به راه اندازی سایت های مخصوص نموده است تا از این طریق حتی المقدور بتواند پاره ای از مشکلات حقوقی مردم را هموار نماید.

موسسه حقوقی نواب صفوی به مدیریت آقای سید حسام نواب صفوی و خانم طیبه خلقی وکیل پایه یک دادگستری به نوبه خود به عنوان عضوی از کانون وکلای دادگستری کشور عزیزمان، و با همکاری جمعی از حقوقدانان و اساتید دانشگاههای معتبر و وکلای دادگستری و کارشناسان حقوقی توانمند مسلط به زبان های خارجی سعی نموده با طراحی یک اپلیکیشن اختصاصی حقوقی و با ایجاد فضایی بالغ بر هجده هزار پرسش و پاسخ متداول، سهمی در بالا بردن سطح اطلاعات حقوقی مردم داشته باشیم و همچنین بتوانیم از این طریق بسیاری از مشکلات مردم را حل نموده که البته نتیجه ان کاهش مراجعات به مراجع قضایی نیز می باشد.

بنابراین تهیه و نصب این اپلیکیشن حقوقی بر روی گوشی های همراه نه تنها به عموم مردم پیشنهاد می گردد بلکه برای همکاران حقوقی نیز می تواند مثمر ثمر باشد البته صرف نظر ازاین که حقوق فقط علم و آگاهی نیست و نیاز به حرفه ای بودن در آن الزامی است، این اپلیکیشن می تواند نیاز به پرسش های حقوقی را تاحدی مرتفع سازد و با لمس یک دکمه بر روی گوشی موبایل، دیگر نیازی به جستجو و مطالعه چندین کتاب نخواهد بود.

کلیه حقوق سایت متعلق به موسسه حقوقی نواب صفوی می باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد